sobota, 7 kwietnia 2018

PODSUMOWANIE MIESIĄCA LUTY-MARZEC


PODSUMOWANIE
MIESIĄCA
LUTY-MARZEC

 

 Minęły kolejne dwa miesiące! Luty zaś nie miał własnego podsumowania, pora więc nadrobić zaległości. W tym czasie trochę się wydarzyło. Przede wszystkim  28 lutego minął rok naszej wspólnej literackiej wędrówki, podczas której odwiedziliśmy wiele miejsc, spotkaliśmy się z mnóstwem wspaniałych autorów i poznaliśmy wiele pięknych opowieści. Dziękuję głównie za każde odwiedziny strony i zapraszam, jak zawsze do dalszego zaglądania na bloga oraz komentowania wpisów. Gdyby nie Wy, nie byłaby to Literacka Podróż – a wiadomo, każda wyprawa najlepsza jest z gronem przyjaciół; tylko jedna klapa. Dziękuję pisarzom za linkowanie recenzji, za każdą wiadomość na facebooku. Wszystko to bardzo wiele dla mnie znaczy, dając nowego kopa do dalszej pracy.

         Końcówka lutego i początek marca poza urodzinami Literackiej, przyniósł również pierwszą współpracę recenzencką z Izabelą Milik, którą bardzo sobie cenię,

         Do tego dołożyć święta i związane z nimi szaleństwo, to nic dziwnego, że były to dość intensywne dwa miesiące. Podczas, których udało się przeczytać w sumie 16 książek – więc pewna norma zostaje zachowana i pracuję, aby poprawić wynik J; co daje 8038 stron. A oto moje lektury:


LUTY


 
                                  Źródło: Wydawnictwo Marginesy

 
                                                       Źródło: Wydawnictwo Sonia Draga

3.      Jakub Małecki, Rdza
 
                                               Źródło: lubimyczytac.pl
 

 
                                      Źródło: Wydawnictwo Marginesy


                                                      Źródło: Wydawnictwo Filia


6.      E. Baryakina, Biały Szanghaj. Dalsze losy Klima i Niny tym razem w Szanghaju, który nie koniecznie okaże się dla nich łaskawy. Nowi przyjaciele i nowi wrogowie. Wszystko zaś na tle burzliwych wydarzeń epoki, w której to czerwony reżim zaczyna roztaczać coraz szersze wpływy, a białogwardziści stają się personą non grata.
 
                                                  Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka


                                                       Źródło: Wydawnictwo Prószńki i S-ka

 
                                                  Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

MARZEC

 

 
                                                 Źródło: Wydawnictwo Znak Między Słowami
 
             
 
 
                                                               Źródło: Wydawnictwo Nova Res


 
                                                Źródło: Wydawnictwo Literackie
                            
 

12.  C. Grey, Dziesięć tysięcy słońc nad tobą. Kontynuacja Tysiąca odłamków ciebie. W życiu Margarte Caine nadal nie brakuje silnych przeżyć. Tym razem będzie musiała uratować życie dwójki swoich przyjaciół, Theo i Paula. Kolejne wymiary i kolejne próby zmierzenia się z trudną prawdą o życiu w równoległych wymiarach - nie zawsze przyjaznych dla swoich mieszkańców. Zwłaszcza jeśli stary wróg nie daje o sobie zapomnieć.
 
 
                                                  Źródło: Wydawnictwo Jaguar
 

 
                                                   Źródło: Wydawnictwo Świat Książki
 

 
 

                                                             Źródło: Wydawnictwo Albatros


 
                                                 Źródło: Grupa Wydawnicza Foksal
 

16.  Brittainy C. Cherry, Woda, która niesie ciszę. Wzruszająca historia miłości Maggie i Brooksa. Ona pod wpływem traumatycznego zdarzenia przestała mówić, on zaś zawsze był przy niej. Dla dziewczyny zamkniętej we własnym pokoju, jedynymi przyjaciółmi stały się książki i kolega jej braci. Opowieść o sile przyjaźni zdolnej przerodzić się w miłość, o rodzinie nie będącej zawsze wtedy, gdy się jej potrzebuje i o ludzkich sądach na temat innych.
 
 

 

TOP 3 LUTEGO


Miejsce 3. Katarzyna Puzyńska, Czarne narcyzy. Ósma odsłona przygód Daniela Podgórskiego i Klementyny Kopp, niesie ze sobą dalszy ciąg telenoweli Podgórski – Weronika Nowakowska kontra Emilia Strzałkowska. Nie brakuje zawirowań w życiu osobistym bohaterów, powiązanych z mroczną zagadką śmierci trójki bezdomnych osób wiodącą lipowskich policjantów do lasu i miejsca kojarzonego z mrożącą krew w żyłach legendą o diable nawiedzającym to miejsce.
 
                 
 
Miejsce 2. Alek Rogoziński: Lustereczko, powiedz przecie… Kontynuacja przygód Róży Krull. Tym razem ceniona autorka kryminałów zmierzy się ze śmiercią uczestnika konkursu piękności i zakocha się w Rafale Maślaku. Zabawnie, ciekawie i intrygująco.
 
 

Miejsce 1. Jakub Małecki, Rdza. Wzruszająca historia chłopca sieroty wychowywanego przez babcię. Losy starszej pani i wnuka splątane ze sobą w nierozerwalnym uścisku czasu. Zwykła codzienność dwójki osób staje się pretekstem do pokazania wiele ważnych i trudnych tematów: ból dorastania, śmierć najbliższych członków rodziny, przemijanie, czy przyjaźń poddana próbie czasu. To jedna z tych książek, które trzeba przeczytać!
 
 

 

TOP 3 MARCA.


Miejsce 3. Anna Brzezińska, Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach. Historia karlicy Dosi powiązana z życiem rodziny Zygmunta Starego. Świat dworskich intryg, walki o władzę i życie w XVI-wiecznym Krakowie. Autorka pokazuje wiele ciekawostek z tamtej epoki i uzmysławia, jakim dla wielu kobiet piekłem była egzystencja w tamtych czasach.
 
 

Miejsce 2. Zygmunt Miłoszewski, Jak zawsze. Zabawne losy dwójki starszych osób, Grażyny i Ludwika wspominających ostatnie pięćdziesiąt lat swego życia. Wspominki – wypominki kończą małymi fochami i pogodzeniem w małżeńskim łożu. Aby następnego dnia znaleźć się w innej Warszawie i w innych ciałach. Ponownie dostają szansę przeżycia swojej miłości. Opowieść o Polsce i Polakach z odwiecznym pytanie, czy wszystko musi potoczyć się jak zawsze.



 
Miejsce 1. Jakub Żulczyk, Wzgórze psów. Gorzka historia małego prowincjonalnego miasteczka, Zyborka skrywającego wiele demonów przeszłości, walki o władzę i własnych sekretów – do których czasem lepiej nie wracać. Sprawiedliwość Punishera, ból dorastania i przeszłość będąca w umyśle człowieka, mogącego wyjechać z tej miejscowości, ale Zybork i tak pozostanie obecny w jego życiu.
 
 

 

TBR NA KWIECIEŃ

 W kwietniu możecie spodziewać się spotkania z Brittainy C. Cherry, Jaume Cabré, Magdeleną Witkiewicz i z kultowym pierwszym tomem Domu na Wyrębach Stefana Dardy.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz