sobota, 1 czerwca 2019

PREMIERY CZERWCA 2019


Czerwiec zawsze dla mnie jest zwiastunem nadchodzących dużymi krokami wakacji i wymarzonego urlopu, od codziennych obowiązków. Słońce rozleniwia swym ciepłem i dni są długie, dając okazję na liczne wypady za miasto. Gdzieś na łono natury, łąkę, rzekę, jezioro czy może, w miejsce sprzyjające nie tylko przybieraniu postawy leniwca ale też na rozsmakowaniu się w apetycznej i soczystej lekturze. Takiej, która zabierze albo tam, gdzie zawsze chciało się udać – tylko z różnych względów nie jest/nie było to możliwe, albo zainspiruje do stworzenia ciekawego planu wycieczkowego. Nie bowiem nic lepszego od podróży śladami ukochanych książek, czy tropem ulubionych bohaterów. Po majowym szaleństwie zakupowym, czerwiec wcale nie niesie ze sobą oddechu i odpoczynku dla portfeli. Właśnie przygotowałem dla Was 20 nowości, tak to nie żarty dwadzieścia książek wyłowiony z morza premier, jakimi w tym miesiącu zasypią nas wydawcy.


1.    Agnieszka Lis, Pocztówki, Wydawnictwo Czwarta Strona


Wszyscy, którzy znają twórczość Agnieszki Lis wiedzą doskonale, że potrafi stworzyć powieści mocno zapadające w pamięć, takie których losy się zapamiętuje, a dzięki zamkniętej całości nie musimy czekać na kolejne tomy pozwalające poznać losy bohaterów. Tym razem jednak pisarka napisała pierwszym tom serii Czas na zmiany, która mam wrażenie ma wszelkie szansy odnieść spory sukces. Jej siła tkwi w historii ludzi podobnych do nas, w historii mogącej być udziałem każdego z nas. Autorka ponownie stawia trudne pytania, nie dając przy tym łatwych odpowiedzi.


Opis wydawcy:


Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać! A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy, widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się, że przewodnik testuje nową trasę, w której nie ma ani widoków ani wygód, maski opadają – do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja.

 

                                                  Źródło: Wydawnictwo Czwarta Strona


Premiera 5 czerwca.

 

2.    Taylor Jenkins Reid, Siedmiu mężów Evelyn Hugo, Wydawnictwo Czwarta Strona.


Nie wiem, jak Wy ale ja bardzo lubię opowieści, których akcja toczy się w świecie blichtru i obrzydliwego luksusu. Jeśli do tego dodamy osadzenie ich w Hollywood i stworzenie kobiety, o którą gdyby rzeczywiście żyła zazdrosna mogłaby być Marlyn Monroe czy Audrey Hepburn, zaczynam mieść pewność, ze książka ta jest pozycją obok której trudno będzie mi przejść obojętnie. To historia kobiety, która przeszła bardzo wiele, aby wejść na szczyt bogactwa i sławy. Poznała świat reflektorów od innej strony, tej bardziej mrocznej. Fascynująca opowieść o miłości i cenie sławy.


Opis wydawcy:
 

To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze, skandale i blask reflektorów… W Hollywood nikt nie jest bez grzechu. Dlaczego Evelyn ma za sobą aż siedem małżeństw? Kogo kochała naprawdę? Jej życie kryje tajemnice, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet.

 

                                                  Źródło: Wydawnictwo Czwarta Strona
 
 
Premiera 5 czerwca.

 

3.    Nazywam się Stephen Florida, Gabe Habesh, Wydawnictwo Poznańskie.


To pozycja polecana przez Kubę Małeckiego, Łukasza Orbitowskiego czy Hanyę Yanagiharę. To opowieść o obsesji, o sile przetrwania i walce o samego siebie.


Opis wydawcy:


Stephen jest wychowanym przez babkę sierotą, który dzięki stypendium sportowemu trafia na któryś z zapomnianych przez Boga wiejskich college’ów w Północnej Dakocie. Oficjalnie uczy się po to, aby uzyskać dyplom licencjata sztuk wyzwolonych, lecz prawdziwym celem jego życia w Oregsburgu jest uprawianie zapasów. Tytuł mistrzowski jest dla chłopaka świętym Graalem, spełnieniem i – być może – kresem lub początkiem wszystkiego. Florida podporządkowuje więc zawodom całe swoje życie, a każdy trening i każda walka mają stanowić kolejny krok w stronę wielkości.

 


                                         Źródło: Wydawnictwo Poznańskie     
          
 
Premiera 5 czerwca

 

4.    Bułgaria. Złoto i rakija. Magdalena Genow, Wydawnictwo Poznańskie.


Kolejna gorąca książka w sam raz na nadchodzące lato, i kolejna rekomendacja, tym razem Huberta Urbańskiego i Ałbeny Grabowskiej.  Pokazuje ona Bułgarię zapomnianą ale tkwiącą mocno w pamięci tych, którzy tam kiedyś byli. Pełen humoru, anegdot i ciekawostek reportaż mogący zachęcić do dalszego poznawania tego kraju.


Opis wydawcy:


Dlaczego rakii nie pije się na raz? Czy to prawda, że Bułgaria jest rajem dla archeologów i że przeciętny Bułgar lubi rozmawiać o ziołach? Dlaczego ostatni car Bułgarii wrócił do władzy? I w końcu, jak to się stało, że ten czarnomorski kraj zasłużył sobie na miano „Róży Europy”?

Bułgaria kojarzy nam się przede wszystkim z wczasami w PRL-u. Na wakacjach w Złotych Piaskach popijano pomarańczowy schweppes, a na pamiątkę każdy pakował do torby koniak Słynczew Briag. Kwitł nie tylko handel wymienny, ale także nawiązywały się wieloletnie przyjaźnie. A jaka jest współczesna Bułgaria? Autorka przedstawia nieznane oblicze jednego z najciekawszych krajów Europy. Prowadzi nas mało uczęszczanymi szlakami, mierzy się z mitami, uwodzi znajomością miejsca i kultury

 

                                                   Źródło: Wydawnictwo Poznańskie
                                               
 
Premiera 5 czerwca.

 

5.    Raport Turnera, Tim Willocks, Dom Wydawniczy Rebis.


To brutalny kryminał opowiadający o sile ludzkiego charakteru i uczciwości nie mającej ceny, o miłości matczynej będącej w stanie posunąć się bardzo daleko, aby chronić własnego syna przed zasłużoną karą.


Opis wydawcy:

Świętujący w Kapsztadzie ukończenie aplikacji adwokackiej młodzieniec niechcący powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Jest zbyt pijany, żeby nawet to zauważyć. Jego przyjaciel oraz ojczym, były najemnik, są świadkami całego zdarzenia i świadomie zostawiają dziewczynę na pewną śmierć.

Margot Le Roux, matka sprawcy – magnatka górnicza i absolutna władczyni prowincjonalnego miasteczka – nie zamierza zdradzać synowi, co się wydarzyło feralnej nocy. Sprawą zajmuje się diabelnie skuteczny aspirant Turner z wydziału zabójstw kapsztadzkiej policji. Gdy przybywa do zagubionego w sercu pustyni miasteczka, szybko przekonuje się, że Margot zrobi wszystko, by ocalić syna. Turnera nie można ani kupić, ani zastraszyć. Brutalna konfrontacja jest nieunikniona...

 


                                                  Źródło: Dom Wydawniczy Rebis
                                

Premiera 18 czerwca.

 

6.    Tajemnica Pauliny Hoffman, Carmen Romero Dorr, Dom Wydawniczy Rebis.


Fascynująca opowieść o walce, miłości, lęku i odkrywaniu samego siebie. Pokazuje obraz kobiety w której życie wkradły się wszelkie możliwe sprzeczności.

Opis wydawcy:


Paulina Hoffmann wychowuje się w piekle nazistowskiego Berlina, jednak prawdziwy koszmar zaczyna się wraz z wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Ucieczka do Madrytu, burzliwa młodość, nieoczekiwane małżeństwo, a przede wszystkim wielka miłość, jaką obdarzy dzieci i jedyną wnuczkę Alicię, nadadzą sens jej życiu. Wiele lat później Alicia wybiera się w samotną podróż do Berlina, żeby zanurzyć się w przeszłości i odkryć ostatni sekret Pauliny, która sama zdecydowała o własnym losie mimo ukrywanych przez lata tragicznych wspomnień.

 

                                                Źródło: Dom Wydawniczy Rebis
 
 
Premiera 5 czerwca.

 

7.    Halina. Dziś już nie ma takich kobiet, Anna Kamińska, Wydawnictwo Literackie


Niezwykła historia Haliny Krüger – Syrokomskiej, nieodkrytej niczym Simona Kossak, żyjącej w szarej rzeczywistości PRL, w której kobiety w górach były traktowane jako niepotrzebny balast. Od niej natomiast rozpoczyna kobiecy alpinizm i bez niej nie byłoby później choćby, Wandy Rutkiewicz.


Opis od wydawcy:


Uznanie zdobyła spektakularnie. Ta droga uchodziła za przejście dla szaleńców. Zwłaszcza od czasu tragicznego wypadku z 1929 roku, utrwalonego przez Juliana Przybosia w wierszu Z Tatr. Siostry Skotnicówny wyszły ze swojego zakopiańskiego domu, by samodzielnie przejść Zamarłą Turnię. I nigdy nie wróciły do domu. Od tamtej pory żaden kobiecy zespół nie próbował pójść ich szlakiem, utrwalając fatalistyczny mit szczytu. Aż do lata 1960 roku, kiedy rankiem Halina Krüger-Syrokomska wyruszyła z Morskiego Oka, by niedługo być na ustach wszystkich i stać się środowiskową legendą. A potem się zaczęło…Pierwsza Europejka na ośmiotysięczniku, polski rekord wysokości kobiet w Pamirze, wiele pierwszych kobiecych przejść w Tatrach, drogi w Alpach francuskich i szwajcarskich, zdobycie filaru Trollryggen w Norwegii. Należała do pierwszego pokolenia powojennych wspinaczy. Brała udział we wszystkich najważniejszych wyprawach swoich czasów, usilnie promując ideę wspinania się w kobiecych zespołach. Aż nagle odmówiono jej paszportu… Sukcesy Haliny przetarły drogę na najwyższe szlaki świata kolejnym himalaistkom, w tym Wandzie Rutkiewicz, która wielokrotnie towarzyszyła jej podczas wypraw. Te dwie czołowe polskie himalaistki różniło wiele. Nade wszystko: Krüger-Syrokomska nie chciała zginąć w górach… „Góry? To ważne jak cholera, ale oprócz tego jest też inne życie” — mawiała.

 

                                              Źródło: Wydawnictwo Literackie
 
 
Premiera 5 czerwca.

 

8.    Ale z naszymi umarłymi, Jacek Dehnel, Wydawnictwo Literackie.


Powieść pokazująca przekrój polskiego społeczeństwa, a pretekst do tego daje pewno tajemnicze wydarzenie. Otóż na cmentarzu w Ciołkowicach dochodzi do okradania grobów i wykradania z nich ciał. W całym już i tak dziwnym zdarzeniu, aurę tajemnicy potęguje dodatkowych szkopuł, tablice grobne zostały rozbite od środka.  Całe zajście wywołuje medialną sensację. Polska znajduje się w ferworze domysłów, czy to kolejny Cud nad Wisłą, a może tylko okazja do wysuwania kolejnych politycznych oskarżeń i wpływania na nastroje społeczne, wahające się między euforią a paniką.

                                  
                                          Źródło: Wydawnictwo Literackie

Premiera 19 czerwca.

 

9.    Asymetria, Lisa Halliday, Wydawnictwo Literackie.


Jedna z najważniejszych książek wg Time i New York Timesa. Utrzymana w duchu Philipa Rotha, ale równocześnie bardziej rothowska niż sam Roth. Stawia trudne pytania dotyczące współczesnego świata. Czy ludzie różniący się wiekiem, zarobkami, wykształceniem mogą znaleźć wspólną nic porozumienia? Gdzie sięgają granice ludzkiej wyobraźni i empatii.


Opis wydawcy :


Dwie współczesne historie, które odbijają się echem i przecinają w zaskakującej asymetrii… Najpierw Mary-Alice – dwudziestoparoletnia asystentka w dużym nowojorskim wydawnictwie, inteligentna i utalentowana – w Central Parku poznaje wielkiego pisarza. Dzieli ich duża, prawie pięćdziesięcioletnia różnica wieku, łączy literatura i namiętność. On daje jej ciasteczka, podsuwa intrygujące lektury, spłaca studencki kredyt. Ona – ekscytujący seks, przywiązanie, dyskrecję. Mentor i uczennica. Historia Amara jest inna, jednak tylko pozornie niezależna. To Amerykanin irackiego pochodzenia. Ma brooklyński akcent, dyplom ekonomisty i dwa paszporty, którym zawdzięcza zatrzymanie przez służby imigracyjne na londyńskim lotnisku Heathrow w drodze do Kurdystanu, gdzie ma odwiedzić brata. Zupełnie nieoczekiwanie staje się zakładnikiem konfliktu rozgrywającego się na Bliskim Wschodzie.

 

                                                 Źródło: Wydawnictwo Literackie                                   
 
Premiera 5 czerwca.

 

10.                      Vera, Anne Swärd, Wydawnictwo Literackie.


Znakomita opowieść szwedzkiej autorki o matce i córce, miłości i zdradzie, poczuciu winy i woli przetrwania.  Zapowiada się istne CUDO!!!!!!


Opis wydawcy:


Kiedy gorset zaciska się na żebrach, ubierana do ślubu Sandrine myśli o dziwnym życiu, jakie czeka ją w arystokratycznej szwedzkiej rodzinie u boku starszego, przystojnego ginekologa, Ivana Cedera. Kiedy nieznacznie się rozluźnia, Sandrine wspomina przeszłość: dzieciństwo na południu Francji, skąd pochodziła jej matka, i wojnę na podhalańskiej wsi, skąd wywodził się jej ojciec marynarz. Lodołamacz toruje drogę na wyspę. Tam ma odbyć się wesele, rozgrzani alkoholem goście nie zorientują się, że w izbie za ścianą pan młody odbiera poród. W noc poślubną na świat przyjdzie niebieskooka Vera ­– jedna z wielu tajemnic Sandrine.

 

                                                  Źródło: Wydawnictwo Literackie
 
 
Premiera 19 czerwca

 

11.                      Piotr Borlik, Materiał ludzki, Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Druga część kryminalnej trylogii z Agatą Stec, w którym napięcie rośnie coraz bardziej oraz ponownie spotkamy się z jej bratem, Arturem Kamińskim.

Opis od wydawcy:


Po zakończonym śledztwie w sprawie morderstwa w gdańskim parku Oliwskim w niewyjaśnionych okolicznościach znika główny świadek w sprawie. Komisarz Agata Stec nie ustaje w poszukiwaniach mężczyzny, z którym łączyły ją nie tylko służbowe relacje. Brak efektów w połączeniu z mnożącymi się pytaniami i wątpliwościami popycha policjantkę do podjęcia desperackich kroków.
Tymczasem w niewielkiej wsi na Kaszubach dochodzi do makabrycznego odkrycia. Dwie młode kobiety znaleziono przywiązane do pali pośrodku pola i obrośnięte kwitnącymi powojnikami. Po tym, jak Agata ratuje życie jednej z nich, jej losem zaczyna interesować się brat policjantki, psycholog Artur Kamiński, nie tylko w celu udzielenia pomocy niedoszłej ofierze.

 

                                             Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 
Premiera 4 czerwca.

 

12.                      Trump pod ostrzałem, Michael Wolff, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.


Kontynuacja świetnie przyjętej Ognia i furii. Książka, która wstrząsnęła Białym Domem, wywołując gorące emocje jeszcze przed swoją premierą.

Opis od wydawcy:

Podobnie jak wydania poprzedniej książki Michaela Wolffa, także i publikacji tej prezydentowi Trumpowi nie udało się zablokować. Dzięki temu dostajemy unikalny i najświeższy - autor skończył swoje śledztwo pod koniec lutego - wgląd w to, jak wyglądają dziś kulisy rządzenia najpotężniejszym państwem świata.
To, o czym prokurator Mueller napisał w swoim chłodnym raporcie, otrzymujemy w formie soczystego reportażu, pełnego smaczków z pierwszej linii frontu, jak wtedy, gdy dowiadujemy się, kto najczęściej wygrywa w Białym Domu konkurs na najbardziej nieszczęśliwego pracownika.
Ale ta książka to dużo więcej. Żadnemu innemu dziennikarzowi nie udało się tak dogłębnie przejrzeć Trumpa, gdy ten wraz ze swoją ekipą próbował zablokować śledztwo na temat rosyjskich wpływów na kampanię prezydencką. Żaden nie ujawnił tylu zakulisowych szczegółów dotyczących pokrętnego handlu nieruchomościami w rodzinie Trumpa. I przede wszystkim - żaden nie pokazał tak wymownie szaleństwa ogarniającego Biały Dom i narastającej bezradności jego pracowników, którzy albo stamtąd uciekają, albo przestają wykonywać polecenia swojego szefa
.

 

                                              Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 
Premiera 4 czerwca.

 

 

13.                      Las zna Twoje imię, Alaitz Leceage, Wydawnictwo Albatros.


Sekret ukryty głęboko w lesie i dwie siostry, które więcej dzieli niż łączy. Fascynująca opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Mroczna opowieść potrafiąca wystraszyć każdego kto cierpi na dendrofobię. Powieśc utrzymana w duchu sióstr Bontë, czy  Isabel Aliende.


Opis od wydawcy:


Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć – jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie… Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię. Estrella i Alma to spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi.
 
                                                 
                                                 Źródło: Wydawnictwo Albatros 

Premiera 19 czerwca.

 

14.                        Nieuchwytny,  James Patterson i David Ellis, Wydawnictwo Albatros.


Kolejna powieść ze stajni Pattersona – mistrza sensacji. Pracownica FBI, Emma Dockery na tropie nierozwiązalnych spraw. Wszystkie one mają wspólne ogniwo, kiedy natomiast kobieta je odkrywa, nikt jej nie wierzy. Do czasu, aż zebrane przez nią dowody będą zbyt mocne, aby je dalej ignorować.


Opis wydawcy:


Wszyscy myślą, że Emmy Dockery zwariowała. Owładnięta obsesją na punkcie odkrycia związku między setkami podejrzanych podpaleń, Emma rzuciła pracę badaczki w FBI. Teraz za dnia nieustannie ogląda porozwieszane po całej sypialni wycinki z gazet, a nocą przed oczami stają jej koszmary pochłaniającego wszystko ognia… Nawet były chłopak Emmy, agent Harrison „Books” Bookman, nie wierzy, że setki porwań, gwałtów i morderstw są ze sobą powiązane. I nie uwierzy, dopóki Emmy nie znajdzie dowodów, których nie będzie mógł dłużej ignorować. Coraz więcej osób ginie w tajemniczych okolicznościach, wszystkie zbrodnie nie zostają rozwiązane. Bez motywów, bez narzędzi zbrodni, bez podejrzanych.
 
                                                 
                                                 Źródło: Wydawnictwo Albatros

Premiera 19 czerwca

 

15.                      Nawiedzenia. Historie prawdziwe, Ed i Lorraine Warren, Wydawnictwo Replika.


Autorzy genialnych Demonologów powracają z równie przerażającą i mrożącą krew w żyłach książką. Małżeństwo Warrenów opowiadają autentyczne historie o upiornych nawiedzeniach, demonicznych prześladowaniach i przerażających spotkaniach z duchami.

 
 

                                                 Źródlo: Wydawnictwo Replika
 
 
Premiera 25 czerwca

 

16.                      Mroczne szepty, Joanne MacGregor, Wydawnictwo Kobiece.


Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli thrillerów medycznych. Młoda kobieta podczas jednej z sesji zwierza się swojej psychoterapeutce, że była molestowana przez lekarza. Pani psycholog rozpoczyna walkę z mężczyzną, tylko nie wie, że jej największym wrogiem stanie się jego zdeprawowany mózg.

 

                                                 Źródło: Wydawnictwo Kobiece
 
 
Premiera 12 czerwca.

 

17.                      Mister, E.L. James, Wydawnictwo Sonia Draga.


Mistrzyni powieści erotycznej powraca z nową książką. Opowieść o pożądaniu i pełna niebezpieczeństw opowieść o zapierająca dech w piersiach do samego końca.


Opis wydawcy:

Londyn, 2019. Dla Maxima Trevelyana życie było niezwykle łaskawe: uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędza samotnie. To idylliczne życie przerywa jednak coś, na co mężczyzna nie jest gotowy: Maxim dziedziczy rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości... a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. To rola, z którą nie umie się zmierzyć.
Największym wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem pewnej tajemniczej młodej kobiety, która niedawno pojawiła się w Anglii. Ta dziewczyna ma w sobie coś więcej niż niebezpieczna, skomplikowana przeszłość. Małomówna, piękna i z ogromnym talentem muzycznym, nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim obroni ją przed zagrażającymi jej wrogami? I co uczyni dziewczyna, gdy dowie się, że jej kochanek również skrywa mroczne tajemnice?
Od serca wielkomiejskiego Londynu przez dzikie wrzosowiska Kornwalii aż do zimnych, budzących grozę bałkańskich krajobrazów.
 

 

                                              Źródło: Wydawnictwo Sonia Draga
 
 
Premiera 5 czerwca

 

18.                      Przecięcie, Wojciech Nerkowski, Wydawnictwo Filia.


Połączenie thrillera i romansu zabierające w podróż przez Warszawę, Kraków i Wiedeń, aż do zaskakującego finału w Rzymie. Katarzyna to młoda dziewczyna znajdująca się na życiowym zakręcie i jedyne co ma po nieudanym małżeństwie, to plan rozpoczęcia wszystkiego od nowa. W dramatycznym momencie życia spotyka statecznego wykładowcę akademickiego, Roberta Kidd będącego od początku zafascynowany nową znajomą. W chwili, gdy zgodzi się jej pomóc, nie wie, że ściągnie na siebie poważne problemy.

 
 

                                                 Źródło: Wydawnictwo Filia
 
Premiera 5 czerwca.

 

19.                      M. W. Craven, Witajcie w Puppet Show, Wydawnictwo Filia.


W północnej Anglii szaleje psychopata, który pali ludzi żywcem.  Nie pozostawia po sobie żadnych śladów, dzięki czemu zostaje nieuchwytny dla policji. Jego tropem ruszy zdegradowany policjant wraz z przydzieloną mu policyjną analityczką.

 
 
 

                                              Źródło: Wydawnictwo Filia.   
 
 
Premiera 19 czerwca.

 

20.                      Max Czornyj, Inna, Wydawnictwo Filia.


W luksusowej willi nad Bałtykiem budzi się mężczyzna nie pamiętający nic poza swoim imieniem i nazwiskiem. W znajdującej się w budynku piwnicy odnajduje skrępowaną i zakneblowaną kobietę. To kolejna powieść tego autora będąca poza cyklem o Eryku Deryło.

                                                 Źródło: Wydawnictwo Filia
               

Premiera 19 czerwca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz