Drugi miesiąc lata i pierwszy wakacji. Podczas letniego odpoczynku warto zanurzyć się w przepyszną lekturę. W lipcu będzie z czego przebierać.
1. Ostatnia róża Szanghaju, Weina Dai Randel, Wydawanictwo Znak
Druga wojna światowa i okupowany przez Japończyków Szanghaj. To tu dochodzi do spotkania Chinki - właścicielki klubu nocnego i żydowskiego uchodźcy, który szuka schronienia przed nazistami. Będą musieli niejednokrotnie wybierać między miłością a przetrwaniem.
Premiera 12 lipca
2. Córka ziemi, Dorota Gąsiorowska, Wydawanictwo Znak literanova
Pierwsza część cyklu Córki żywiołów opowiadającego o kobietach mających niezwykły związek z naturą i widzących więcej niż inni. Pierwsza część opowiada o Weronice, która widzi w kamieniu rzeźbę zanim ona jeszcze powstanie. Kiedy przyjdzie jej pracować przy restauracji pałacu Jury Krakowsko-Czestochowskiej będzie musiała stawić czemu, temu co miało w nim miejsce przed laty.
Premiera 26 lipca
3. Już nikt mnie nie skrzywdzi, Marcel Moss, FILIA
Kolejna odsłona Liceum Freuda. Nastolatek wpada w szał i zabija rodziców, a młodszy brat trafia do szpitala. To początek wejścia w świat psychicznych tortur, przemocy i dramatów rozgrywających się za zamkniętymi drzwiami.
Premiera 12 lipca
4. Wina, Max Czornyj, FILIA
Orest i Liza powracają, by ponownie stawić czoła makabrycznej zbrodni. W Gdańsku pojawiło się Minstrum rodem z horroru.
Premiera 12 lipca
5. Misterium, Dean Koontz, Albatros
Jeden z najciekawszych, a coś ostnimi latami mało doceniony mistrz horroru pojawia się z nową powieścią. Mroczne siły zła i nastolatek, jego matka i pies muszący się z nimi zmierzyć.
Premiera 12 lipca
6. Bractwo, John Grisham, Albatros
Mistrz thrillerów prawniczych zabiera za mury więzienia, w którym rozstrzygane są drobne spory, trwa kampania wyborcza, a przede wszystkim nie brakuje okazji do zbicia dużych pieniędzy.
Premiera 26 lipca
7. Córka carycy, Ellen Alpsten, Marginesy
Opowieść o Elzbiecie Piotrownej, córki Piotra Wielkiego i carycy Katarzyny. Świat dworskich intryg, politycznych mariaży, aby w nim przetrwać potrzeba przebiegłości.
Premiera 12 lipca
8. Melmoth, Sarah Perry, Marginesy
Opowieść w opowieści. Samotna Angielka szukająca okazji do odkupienia win natyka się na tajemniczy rękopis. To w nim zawarte są opowieści o Melmoth, kobiecie z zakrwawionymi nogami wędrującej po ziemi i znającej ludzkie winy. Czasem zaś wzywa człowieka na potępieńczą wędrówkę.
Premiera 26 lipca
9. Z powstania do Auschwitz, Nina Majewska - Brown, Bellona
Opowieść o zwyczajnych ludziach, których przy codziennych czynnościach zastaje wybuch powstania warszawskiego. Szybko niestety nadzieja przerodziła się w żałobę, a życie zakończyło się z 1 sierpnia 1944 roku.
Premiera 26 lipca
10. Nocny dom, Jo Nesbo, Wydawanictwo Dolnośląskie.
Historia nastoletniego wyrzutka, który nagle zostaje głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia szkolnego kolegi i outsiderki wierzącej w niewinność chłopaka. Razem łączą się w dążeniu dotarcia do prawdy.
Premiera 12 lipca
11. Miłość pokonuje śmierć, Katarzyna Bonda, Muza
Zakończenie trylogii Wiary, nadziei, miłości. Królowa polskiego kryminału snuje opowieść o przestępstwie z chciwości. Ponownie sięga po autentyczną historię i opowiada o przedsiębiorcy Radosławie Sikorze, którego szukano przez długi czas, a pewnego dnia jego zwłoki znaleziono zawinięte w worku. Kto najwięcej zyskał na jego śmierci?
Premiera 12 lipca
12. Czas pokuty, Joanna Jax, Skarpa Warszawska.
Królowa powieści historycznej powraca do bohaterów z Sagi Wołyńskiej i poznanych w pierwszym tomie nowego cyklu Na obcej ziemi. Po raz kolejny opowiada historię ludzi uwikłanych w burzliwe wydarzenia polityczne i budowaniu życia od nowa.
Premiera 12 lipca
13. Kolor purpury, Alice Walker, Replika
Opowieść o kobietach, które postanawiają uciec od domowej przemocy i udają się do Afryki, by tam oddać się pracy misjonarskiej.
Premiera 11 lipca
14. Kochankowie Burzy. Bohaterowie i zdrajcy, Elżbieta Gizela Erban, Videograf
Szósty tom sagi, która rozpoczyna się wraz z wybuchem powstania styczniowego poznając ludzi dla których honor i Ojczyzna znaczyły więcej niż własne życie. Opowiem Wam o całej serii.
Premiera 13 lipca
15. Krzyk za oknem, Małgorzata Rogala, Skarpa Warszawska
Nastoletnia Ela wybiera na imprezę organizowaną przez koleżankę. Ma u niej spędzić noc, jednak zmienia zdanie. Kolega proponuje, że odwiezie ją do domu ale jednak nie dociera do niego i znika bez śladu.
Premiera 26 lipca
16. Dom Oriona, Julia Fiedorczuk, Wydawanictwo Literackie
Opowieść o mierzeniu się z własnymi demonami, dźwiganiu własnych i obcych bagaży doświadczeń. Wraz z konstelacją Oriona przemierzamy przez Puszczę Bialowieską, rozgorączkowane Ateny i las deszczowy w środkowym Meksyku.
Premiera 12 lipca
17. Poza królestwo, Yaa Gyasi, Wydawanictwo Czarne
To opowieść o powrocie do bolesnych wspomnień, uzależnieniu i pokładaniu wiary w naukę. To opowieść o dążeniu do poznania ludzkiego mózgu.
Premiera 19 lipca
18. Rodzinna gra, Catherine Steadman, Wydawanictwo Mova
Pisarka stojąca na progu literackiej sławy zaręcza się ze spadkobiercą rodzinnej fortuny. Kiedy do jej rąk trafia pewne nagrania, przed kobietą roztacza się mroczna tajemnica i zaczyna się początek niebezpiecznej gry.
Premiera 26 lipca
19. Błyski w mroku, Stacy Willingham, Agora
Zagnięcie nastoletnich dziewcząt i rodzina, która rozpada się w wyniku zatrzymania podejrzanego ojca. Dwadzieścia lat później, jego córka ponownie będzie musiała zmierzyć się z bolesną przeszłością i zweryfikować to, co wówczas było prawdą.
Premiera 12 lipca
20. Paradise, Gabriela Gargaś, Czwarta Strona
Do prozy Gabrysi mam od lat słabość, a jej historie bliskie życiu i o ludziach takich, jak my chwytają za serce. Tym razem opowiada o słonecznej Portugalii i samotnej dziewczynie, której życie pewnego dnia ulega zmianie.
Premiera 12 lipca
21. Lustro, Christina Henry, Vesper
Ostatnia część trylogii będącej retellingiem Alicji w krainie czarów. Stanowi zbiór czterech opowiadań.
Premiera lipiec
22. Dziedzictwo Usherów, Robert McCammon, Vesper
Opowieść o współczesnej rodzinie Usherów i zaginionych dzieciach stanowi swoisty hołd złożony Allanowi Edgarowi Poe.
Premiera lipiec
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz